VW Beetle Elektrikleniyor Mu? - TRaraba.com

  • 21 Ocak 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
VW Beetle Elektrikleniyor Mu?

Alman devi Volkswagen‘in sempatik modeli Beetle son zamanlarını mı yaşıyor?

Volkswagen Beetle 2011’de tanıtıldı ve raporlara göre otomobil üreticisinin çok satan modellerinden biri değil hatta tersine yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan bir model. Alman otomobil üreticisi ABD’de geçtiğimiz yıl 15,667 Beetle satabildi ve bu rakam 2013 yılına kıyasla yaklaşık üç kat daha az. Ancak Automobile News dergisinin dediklerine göre retro tarz model için hâlâ bir umut var : Elektrikli bir Beetle yolda olabilir.

Detroit’teki 2017 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuar’ında Automobile News’e röportaj veren Volkswagen tasarım şefi Klaus Bischoff, aracın elektrikli güç organına sahip olabileceğini bizlerle paylaştı.

Fakat, bu durum şu an için oldukça belirsiz görünüyor. Volkswagen büyük planını geçtiğimiz yıl açıklamıştı; şirket, önümüzdeki yıllarda kendi serisini tamamen yenileyecek ve 2025 yılına kadar en az 30 elektrikli araç piyasaya sunacak. “Volkswagen tarihinin en büyük değişim süreci”, şirketin “E-mobiliteyi Volkswagen’in yeni bir damgası haline getirme” arzusunu ve önümüzdeki on yılın sonuna kadar yılda en az iki milyon EV satmayı arzusunu ortaya koymakta. Bunu dikkate alarak, Beetle‘a tamamen elektrikli bir versiyon ile bir şans daha verilebileceğini düşünmek yanlış olmayacaktır.

Proje yeşil ışık alırsa, Volkswagen‘in bunun üzerinde nasıl çalışacağını görmek ilginç olacak. İlk seçenek, MQB platformunu temel alan ve mevcut teknolojileri kullanan hibritleşmiş bir Beetle geliştirmek olabilir ve Almanlar için bir başka seçenek, elektrikli otomobiller için MEB mimarisini kullanarak, sıfırdan yeni bir elektrikli model oluşturmak da olabilir veyahut bu kötü gidişatı engellemek adına Beetle ismi bile değişebilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.