Yenilenen Subaru BRZ Satışta - TRaraba.com
  • 2 Ocak 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Yenilenen Subaru BRZ Satışta

Subaru’nun hem tasarım hem de teknik yenilikler getirerek yenilediği BRZ modeli artık daha çekici.

Subaru’nun küçük coupe modeli BRZ geçtiğimiz aylarda yenilenmişti ve ardından, Türkiye piyasasına ne zaman gireceği konuşulmaya başlanmıştı. Otomobil, 2016’nın son günlerinde ise pazara sunuldu. Önceden olduğu gibi manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle alınabilecek olan aracın fiyatı 171.337 TL seviyesinden başlamakta.

Yeniliklerle birlikte gelen LED farlar ve stoplar, hafifçe rötuşlanan tamponlar ve jantlar gibi görsel yeniliklere kavuşan otomobil teknolojik olarak da geliştirilmiş durumda. Bagaj kapağı üzerinde yer alan kanatı büyüterek daha fazla bastırma kuvveti sağlayan modelin fren, süspansiyon ve egzoz sistemlerinde de geliştirmeler yapılmış.

Değişim iç mekanda devam etmekte ve otomobilin bu bölümünde sunulan farklılıklar daha çok kalite hissini artırmaya yönelik. Malzeme kalitesi artırılan kokpitte gösterge paneli ve direksiyon simidi yeni tasarımlarıyla dikkat çekerken orta konsolda 6.2 inç büyüklüğünde dokunmatik Starlink ekranı sunulmaya başlanmış.

Performans konusunda ise kaputu altında 2 litre hacme sahip Boxer motor bulundurmaya devam eden BRZ 200 beygir güç, 205 Nm tork üretebilmekte. 6 ileri vitesli manuel şanzımanla 100 km sürate 7.6 saniyede ulaşabilen otomobilin maksimum hızıysa 226 km. 6 ileri vitesli otomatik şanzımanlaysa veriler 8.2 saniye ve 210 km olarak gerçekleşmekte.

Manuel şanzımanlı seçenekleri için 171.337 TL fiyata sahip olan otomobilin otomatik şanzımanlı seçenekleriyse 178.745 TL’ye satışta.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.