Özel Üretim VW GTI Heartbeat ile Tanışın - TRaraba.com

  • 25 Nisan 2018
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Özel Üretim VW GTI Heartbeat ile Tanışın

310 beygirlik Golf GTI Clubsport S açık ara farkla Wörthersee Otomobil Fuarı’nın yıldızıydı.

Fakat, VW firması bizlere bir sürpriz yaparak daha güçlü bir modeli gösterdi. İşte karşınızda 400 beygir gücünde özel üretim Golf GTI Heartbeat.

Sınırlı sayıda üretilecek olan Golf GTI Clubsport S’den 90 beygir daha güçlü olsa da VW firması stajyerler tarafından üretilmiş Heartbeat modelinin kaportasında nelerin yer aldığını bizlerle paylaşmıyor. Firmanın verdiği tek bilgi bu aracın Golf GTI Performance’dan esinlendiği ve dört silindirli 2.0-L turboşarjlı bir motorun buna sığabileceği. Motorunu merak etmeyi bırakıp aracın önemine baktığımızda ise tek sefere mahsus üretilmiş Heartbeat modelinin GTI’ın 40. yıl dönümüne özel bir araç olduğunu ve dokuz aydan daha kısa bir sürede üretildiğini görmekteyiz.

Beş farklı zanaatten yaşları 20 ila 26 arasında değişen stajyerler projeyi üstlendi ve dış boya olarakta refleks gümüş metali kullandı. Bu boyaya normal modelle arasında bir ayrım oluşturmak adına bir de önden arka kısma kadar koyu gri folyo eklendi. Biraz da kontrastlık kazandırmak adına kabinde yer alana eş değer bir şekilde araca parlak kasırga kırmızı tonlamalar yapıldı.

Hatchbackte ayrıca çok parlak siyah bir araç kiti ile 20 inçlik jantlarına bu tek üretime özel boyanmış jantlar bulunmakta.

İç kabinin fotoğrafları bizlerle paylaşmamış olsa da şunu biliyoruz ki VW stajyerleri arka koltukları kaldırdıktan sonra o kısma cam kalıplı ve LED ışıklandırmalı 1,360 Watt gücündeki yedi hoparlörü yerleştirdiler.

VW Golf GTI Heartbeat aynı zamanda firmanın stajyerleri tarafından üretilmiş tek seferlik araçlar dizisinin son örneği. Daha önceki modellerin isimleriyse şunlardı; 2015 Dark Shine, 2014 Wolfsburg Edition, 2013 Cabrio Austria, 2012 Black Dynamic ve 2011 Reifnitz. Bütün bu Golf GTI’ların üretilmesinin tek amacı ise VW stajyerlerinin yeteneklerini sergilemek, yani yakın bir gelecekte 400 beygirlik bir Golf GTI beklentisi içerisinde olmak bizi yalnızca boşa ümitlendirecektir.


Etiketler:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.