Yeni Mercedes A Serisi Tanıtıldı - TRaraba.com

  • 27 Nisan 2018
  • erhan demir
  • Yorum yapılmamış
  • basindan
Yeni Mercedes A Serisi Tanıtıldı

Yeni A serisi yenilendi
Premium Kompakt sınıftaki dişli rakipleri karşısında başarı sağlayan Mercedes A Serisi geçtiğimiz günlerde yenilendi.


Güncellenen A serisi’nin aks mesafesi 30 milimetre genişliği ise 14 milimetre büyütüldü. Her geçen gün segmentlerin boyutlarının arttırılma furyasına Mercedes A serisi ile katılmış durumda. Birçok yenilik içeren ve Mercedes ekibi’nin kullanıcı yorumlarını dikkate alarak yaptığı çalışmalar bu yazımızda.

4. Nesil’ine kavuşan Mercedes A Serisi genişleyen dış ölçüleriyle birlikte iç mekanda diz mesafesi ve arttırılan bagaj hacmi elde etti. İç mekandaki ferahlık net bir biçimde gözükmekte. Otomobildeki ana değişimler süspansiyon sistemindeki güncellemeler, iç mekandaki değişim ve motor şanzıman güncellemeleri olarak başlıklandırılabilir.

Mercedes’in şikayet aldığı konu arka amortisör sisteminin sert ve gürültülü çalışıyor olmasıydı. Mercedes bu sorunu 4. jenerasyon ile büyük ölçüde gidermiş ve otomobil içinde hissedilebilir seviyede sessizleştirmeyle tüketicilere sunmuştur.

İç mekanda gösterge paneli olarak büyük dijital ekranlar kullanılmış. E serisinden aşina olduğumuz bu sistem 7 inç ve 10.25 inç olmak üzere 3 opsiyon paketine sahip. İç mekandaki radikal değişim yeni kasada en dikkat çeken kısım oluyor. Otomobilin içine bindiğinizde rahatlıkla hissedebilyorsunuz.

Benzinli motoruna downsizing uygulayan mercedes 1.6 litreden 1.4 litreye düşürerek hatrı sayılır bir güç artışı sağlamıştır. Mercedes’in kullandığı bu küçük hacimli turbo beslemeli benzinli motor, Renault ile ortak bir şekilde geliştirilmiştir. Aynı zamanda Renaulttan alındığı bilinen dizel ünitelerde güncellenmiş halde.  2 litrelik turboşarjlı benzinli motoru ise Ötv sorunundan dolayı Türkiye’de görebileceğimizi pek sanmıyoruz. 221 hp-350nm gücünde bu ünite daha çok Avrupa pazarı için tasarlanmış durumda. Yüksek satış rakamları yakalayan 1.5 litrelik dizel ünitenin ise 7 ileri çift kavrama şanzıman ile sunulacağı belirtiliyor.

Mercedes’in teknolojiyle donattığı Yeni A serisi rakiplerinin önünde bir donanıma sahip. Bir çok sensör ile çevrelenmiş A serisi aynı zamanda opsiyon olarak aktif süspansiyon sistemi ve birçok işlevsel donanım sunmakta.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.